Takım Oyunu

Bu senaryoda iki takım sahaya eşit şartlarda girer ve hakemin başlangıç komutuyla oyun başlar. Vurulan oyuncular paintball silahlarını havaya kaldırarak güvenli bölge olarak adlandırdığımız alana gider ve 10 dakikalık set in sonunda hakem vurulan oyuncuları sayar ve takımların vurdukları oyuncu sayısına göre setin galibini ilan eder.

Tek Bayrak

Sahanın tam ortasına barak  yerleştirilir, takımlar başlangıç noktalarından hakemin komutuyla oyuna başlar ve sahanın ortasından bayrağı alıp vurulmadan bayrağı kendi kalesine götüren oyuncu takımına galibiyeti getirir.

Çift Bayrak

Her iki takımın kalesine bayraklar yerleştirilir, takımlar hem kendi bayrağını rakip takıma karşı korumalı hemde rakip takımın bayrağını alıp kendi kalelerine götürmelidir. Vurulmadan rakip takımın bayrağını alıp kendi kalesine götüren takımın oyuncusu setin galibi olur.

Alan Savunması

Bu senaryo deneyimli oyuncuların tercih etmesi gereken bir senaryodur, set süresi 5 dakikadır. Savunma takımı işaretli bölgenin dışına çıkamamaktadır. 5 dakikanın sonunda savunma takımından bir oyuncu dahi hayatta kalırsa savunma takımı setin galibidir ancak atak takımının oyuncuları vurulduklarında kendi kalelerine dönerek tekrar canlanmaktadır, bu senaryoda her iki takımda süreyle yarışmaktadır.

Açlık Oyunları

Bu senaryoda herkes tektir ve süre sınırlaması yoktur, vurulan oyuncular kendilerini eleyen kişiye boya toplarını vermek zorundadır, Vurulmadan hayatta kalan son oyuncu setin galibidir.

Paintball senaryoları sahanın fiziki şartlarına göre değişkenlik gösterebilir ancak Ankara’daki paintball sahamızda birçok senaryoyu aynı anda oynayabilirsiniz. Sizde dilediğiniz senaryo ile sevdiklerinizle eğlenceli saatler geçirebilir, her bir paintball senaryosunun keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Paintball Ankara’ da yenilenen senaryolar ve saha malzemeleri ile buluşmak için hemen bizi arayın! 0545 715 7006